Paulina Pracz

“Aktualnie szukam swojej ścieżki, nie boję się nowych rozwiązań fotograficznych oraz multimedialnych.”

Absolwentka kierunku fotografia i multimedia na ASP we Wrocławiu. Wykonuje zdjęcia reportażowe happeningów oraz plakaty. Współpracuje z organizacją pozarzadową “Szansa”, gdzie prowadzi warsztaty m.in z kreatywności oraz fotografii.

Od 2010 r. współtworzy koło fotograficzne dla uczniów szkół gimnazjalnych w Głogowie. Brała udział w zbiorowej wystawie “Inny w mieście spotkań” zorganizowanej przez Uniwersytet Wrocławski oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (październik 2012 – prezentacja plakatu) oraz w interaktywnej zbiorowej wystawie interdyscyplinarnej “No Limits” zorganizowanej przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie (styczeń / luty 2013 – pokaz prac fotograficznych).

Na przełomie stycznia i lutego 2013 miała miejsce jej indywidualna wystawa prac fotograficznych pt. “Prowokacje” zorganizowana przez MBP w Głogowie. Sama o swoich początkach z aparatem mówi „Moja przygoda z fotografią zaczęła się od ręcznego wywoływania z tatą mojego pierwszego czarno-białego negatywu.

Fotografowałam wtedy starym Zenitem, kierując się jedyną zasadą: “jak jest zielone światełko (w światłomierzu) to robić zdjęcie” i o dziwo jakoś te zdjęcia wychodziły.

“Aktualnie, od paru lat uczę się w tym kierunku, szukam swojej ścieżki, nie boję się nowych rozwiązań fotograficznych oraz multimedialnych. Uwielbiam obrazy znalezione a najciekawsze według mnie powstają na śmietnikach.”